چلنیوم

01 فروردين 1398 مقالات

چلنیوم

 

درآغاز باید گفت کلمه چلنیوم همان channelium ترکیبی از channel + aluminium است. Channel به معنی کانال و یا جسمی u شکل میباشد و چون حروف فارسی ، لاتین ویا اشکال بعد از چسباندن نوارلبه به کنارها شکل u مانند میگیرند ، در زبان لاتین ازchannel استفاده میشود و بدلیل اینکه جنس لبه این حروف از جنس آلومینیوم میباشد ترکیب این دو کلمه را channelium نام گذاشتند و در زبان فارسی عامیانه در کشور ما اصطلاحا چلنیوم گفته میشود.این محصول در صورت اصل بودن دارای کیفیت  بالایی بوده و در برابرآفتاب ، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شکل و رنگ نخواهد داد. گروه تابلو سازی الماس ضامن اصل بودن متریال های به کار رفته در تابلو تبلیغاتی میباشد.

چلنیوم  با رنگهای نقره ای ،طلایی ، و به تازگی مشکی ، قرمز ،آبی و.. .وارد بازار ایران شده است.که ماندگاری رنگ نقره ای به مراتب بیشتر از سایر رنگ ها می باشد .پس از  اسپانیا کشور تایوان نیز از این صنعت  عقب نماند و مشابه این محصول را بانام تجاری آلوباند aluband تولید و روانه بازار نمود . به طبع بعد ازتایوان کشور چین در تولید مشابه این محصول از تمامی رقبا حتی کشور سازنده اصلی یعنی اسپانیا پیشی گرفت و چلنیوم های مختلفی با انواع مارک  آلوشاین alushine ،آلوتیپ alutape   روانه بازار نمود .

عرض لبه چلنیوم که در اندازه ای 7 و 9 و 11 توسط کارخانه سازنده ارائه میشود  .کاربرد های مختلفی دارد در ارتفاع پایین و برای ساخت تابلو ظریف تر از عرض کم و در ارتفاع بالا برای نور بیشتر از عرض بزرگتر استفاده میشود .

ضخامت ورق چلنیوم  که در برندهای خارجی بیشتر است باعث دوام بیشتر تابلو میشود .ساخت حروف با ضخامت بیشتر کار تابلو ساز را سخت تر ولی زیبایی کار را بالا میبرد چون در ورق های نازک تر تابلو موج دار به نظر میرسد .

تابلو ساز های حرفه ای که از هنر خود همواره بهره میگیرند دست به ساخت انواع تابلوهای چلنیوم متنوع کرده اند مانند تابلوچلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم وکیوم وتابلو چلنیوم دوبل و ...

برای مشاهده ی نمونه های بیشتر به سایت این گروه مراجعه کنید .

ساخت چلنیوم  از بهترین متریال های این صنعت در کارگاه تابلو سازی الماس با استفاده از دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام میشود. تابلو سازی الماس افتخار میکند بعد از نصب بیش از 200 پروژه تابلو چلنیوم در شمالغرب کشور تعمیرات پیش گیرانه و نگهداری پروژهای اجرا شده را به مدت 5 سال  بدون هزینه اضافی سرپرستی میکند .