• تست 4
  • تست 3
  • تست 2
  • تست 1

حروف استیل رینگی

1398/06/27 حروف برجسته پروفایل 2

حروف استیل را شاید بتوان یکی از قدیمی ترین تکنیک های ساخت تابلو های تبلیغاتی عنوان کرد که از اولین ورودشان به این صنعت دهه ها می گذرد. ساخت این حروف از آنجا که همواره مورد توجه مشتریان بوده و با استقبال مناسبی از طرف بازار روبرو بوده اند ، در طی زمان همواره در حال نو آوری و تغییر و تحول بوده است. حروف استیل رینگی در واقع یکی از زیر مجموعه های این سبک و مدل ( یعنی حروف استیل ) به شمار می رود. جالب است بدانید در واقع دلیل عمده در نام گذاری این نوع از حروف استیل شبیه سازی رینگ در اطراف (لبه استیل در سطح حروف) می باشد که البته با توجه به نوآوری و زیبایی خاصی که دارد ، یکی از مدرن ترین و محبوب ترین سبک ها در ساخت تابلوهای تبلیغاتی به شمار می رود.

 

ویژگی های حروف استیل رینگی

همانگونه که در مطالب پیشین نیز عنوان نمودیم ، در فرآیند ساخت تابلوهای استیل به دلیل عدم وجود امکان عبور نور از استیل ، از سبک های نور پردازی خاصی همانند نور اندریک استفاده می شود. لیکن این امر در رابطه با حروف استیل رینگی متفاوت است. در بیان بهتر ، در این نوع از تابلوهای تبلیغاتی ، نور پردازی به صورت مستقیم و از طریق ورق های پلکسی گلس انجام می پذیرد. در بیان بهتر سازندگان تابلوهای تبلیغاتی ، در ساخت این حروف با برش استیل توسط دستگاه برش مخصوص برش لیزیری فلزات ، بخش دلخواهی از حرف را با با ورق های پلکسی گلس جایگزین می نمایند. که این امر سبب می شود رنگ های گوناگونی از پلکسی گلس با ورق های استیل قابل ترکیب بوده و ساختار های زیبایی را به تصویر بکشند. در بیان دیگر همانطور که در فوق نیز عنوان نمودیم این کار به نوعی شبیه سازی رینگی در اطراف لبه استیل در سطح حروف می باشد که این حروف نام خود را نیز از آن می گیرند. همچنین جالب توجه است بدانید که در این نوع تابلو ها امکان نور پردازی دو گانه نیز وجود دارد که معمولا توسط برخی از تابلو سازان ماهر به کار گرفته می شود که نهایتا به خلق اثری بی نظیر خواهد انجامید

 

حروف استیل رینگی چگونه ساخته می شوند؟

برای ساخت این حروف شما ابتدا نیاز دارید که حرف ها را بر اساس طرح تابلو مورد نظر ، از طریق دستگاه برش لیزری برش دهید. البته شایان توجه است که این برش ها می باید به شکل رین و در قطر معین بر روی ورق های استیل صورت پذیرند تا این اوراق در نهایت قابلیت تغییر به اشکال مورد نظر را داشته باشند. پس از اتمام این مرحله ، نوبت به مرحله جا گذاری تسمه ( لبه ) می رسد. در این مرحله تسمه ای ( معمولا 7 سانتی ) از طریق یک دستگاه مخصوص دور تا دور حروف جوش استیل قرار داده می شود. تا این مرحله حروف رینگی ساخته شده اصطلاحا و در صنف تابلو سازی حروف استیل یک لب رینگ نام دارند. مرحله بعدی نیز جوش دادن این بخش به بخش های دیگر از طریق تسمه ای 1 سانتی متری است که در نهایت به اتمام کار و ساخته شدن حروف کامل می انجامد که اصطلاحا به آن ها حروف استیل دولب رینگ می گویند. آخرین مرحله در ساخت این حروف نور پردازی است که معمولا از طریق از ورق پلکسی گلاس با زیر کار پی وی سی و SMD در ابعادی کوچکتر از رینگ استیل صورت می پذیرد.