اهمیت نورپردازی در تابلوسازی

وایرینگ با سیم کشی قطعات الکتریکی در تابلوسازی بسیار حائز اهمیت بوده و اجرای آن باید با دقت هرچه بیشتر انجام شود زیراکه یکی از مهمترین مسائلی که باید در رابطه با ایمنی و زیبایی تابلو به آن توجه نمود همین سیم کشی تجهیزات الکتریکی داخل تابلو می‌باشد و همچنین عملکرد صحیح و طول عمر تجهیزات تا حد زیادی به رعایت اصول سیم کشی و استاندارد‌های مربوطه بستگی دارد.
نورپردازی در تابلوسازی جزو یکی از مهمترین فاکتورها برای جذب مخاطب به تابلو و مشاهده محتوا و تبلیغات آماده شده در تابلو می باشد. بطوری که امروز که از از نورپردازی در تابلوسازی استفاده نشود، قطعا آن تابلو، اثری کمی در تبلیغات خواهد گذاشت و نمی توان از آن تابلو بهره کافی را برد. زیرا تقریبا اکثر فروشگاه ها و یا شرکت هایی که تمایل به ساخت تابلو دارند، تاکید بسیار زیادی بر روی نورپردازی در تابلوسازی دارند. حال این را تصور نمایید در کنار تابلوهایی که از نورپردازی استفاده نموده اند، تابلوهایی قرار بگیرد که فاقد نورپردازی باشد. قطعا چنین تابلوهایی همانطور که مطرح شد، در کنار سایر تابلوهایی که دارای نورپردازی هستند، دیده نمی شوند.
نورپردازی در تابلوسازی اساس یک تصویر است، در واقع آنچه باعث خیره شدن و توجه به یک تصویر می‌شود، در قدم اول نورپردازی آنست و بعد طرح. گاها پیش آمده که در تابلوسازی هایی، زحمت بسیاری برای طرح آن کشیده شده، ولی به دلیل عدم توجه به نورپردازی در تابلوسازی ، بسیار کم توجه بوده و عملکرد خوبی نداشته و در نهایت، نتیجه دلخواهی نیز گرفته نشده است. بنابراین نور بحث اصلی در تابلوسازی می‌باشد.
درون تابلو چلنیوم از دو نوع لامپ معمولا استفاده می شود.لامپ SMD و LED استفاده میشود.کاربرد لامپ های SMD در تابلوهای چلنیوم به دلیل پرنور بودن خیلی بیشتر از لامپ های LED است.

میتوانید آموزش ساخت تابلو چلنیوم را از تابلو الماس مطالعه نمایید

همانطور که واضح است نور تابلو های چلنیوم یکی از مهمترین قسمت های تابلو چلنیوم است که باید با دقت هرچه بیشتر نورپردازی بشود.مصرف پایین برق،پخش مناسب نور، خاموشی کمتر و نصب آسان تابلو های چلنیوم جزو عواملی است که حائز اهمیت است و باید به آن دقت شود.
تابلوهای فلکسی و لایت باکس نیز مانند تابلو چلنیوم با نورپزدازی زیباتر و چشمگیرتر می شوند.
در همه تابلوهایی که نور در آنها کاربرد دارد بویژه حروف چلنیوم ، لایت باکس ، فلکسی ، نورپردازی حرف اول را در زیبایی و نما می زند و از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
همه ما درطول شبانه روز به صورت پیاده یا سواره از مقابل مغازه ها و فروشگاه های متعددی عبور می کنیم اطراف و محیط پیرامون خود را از نظر می گذارانیم و در هنگام مناظره اطراف ، تنها نوشته ها و تابلوهای موجود در سردر مغازه هایی نظر ما را به خود جلب می کند که زیبا باشد ، گرافیک بالا و نورپردازی همراه بار رنگهای متفاوت داشته باشد.
بنابراین افکت های نوری استفاده شده در تابلوها و رنگهایی که در طیفهای نوری منعکس می شود بسیارمهم است .