تابلو چلنیوم مغازه تبریز

11 تير 1399 مقالات

  تابلو چلنيوم تبريز، با تخصص در صنعت تابلوسازي و تبليغات، به طراحي و ساخت انواع حروف چلنيوم و اجراي تابلو چلنيوم مي پردازد.
تابلوسازي تبريز براي ساخت تابلو با نماي کامپوزيت تبريز و نماي ترمووود و نيز ساخت و توليد حرف برجسته استيل و پلاستيکي و ... با نهايت دقت و ظرافت، تبليغات در شمال غرب ايران را به عهده مي گيرد.

چلنيوم، حروف برجسته بزرگي هستند که با تکنولوژي ال. اي. دي نور پردازي مي شوند و براي موارد تبليغاتي، بر روي يک زمينه که معمولا از جنس کامپوزيت است، نصب و اجرا مي شود.
استفاده از حروف چلنيوم بر روي نماي کامپوزيت، تابلو چلنيوم ناميده مي شود.
امروزه صنعت تابلوسازي براي افزايش جذابيت و گيرايي تبليغات در سطح شهر و در مکان هاي عمومي، از روش هاي مدرن و جلوه هاي بصري، استفاده مي کنند و روز به روز محصولات جديدتر و دلخواه تري در اين زمينه، به بازار مي آيد.
تابلوسازي الماس به عنوان معتبرترين و حرفه اي ترين تابلوسازي تبريز، ساخت تابلو از متريال هاي چلنيوم، استيل و پلاستيک ( نئو پلاستيک ) و بسياري از انواع ديگر تابلوهاي تبليغاتي حرفه اي را با هر نوع زمينه اي که مشتريان سفارش دهند، اعم از زمينه ترمووود و کامپوزيت و ... با بهترين کيفيت و با استفاده از نوين ترين روش ها و به واسطه استفاده از وسايل با دقت بالا، طراحي و توليد مي کند.

چلنيوم، نگاه ها را مي ربايد.
چلنيوم از آلياژ آلومينيوم و استيل ساخته مي شود و دوام بالا و مقاومت بسيار زيادي در برابر عواملي مانند گرما، رطوبت، سرما، نور آفتاب داشته و تا حد زيادي نيز در مقابل ضربه مستحکم است.
ظاهر حروف چلنيومي شبيه آلياژ استيل، براق و زيبا است.
حروف برجسته چلنيوم، ابتدا مطابق با سفارش مشتري در برنامه کورل طراحي شده و سپس با ورق هاي فلزي به صورت زاويه دار يا منحني، بر روي پلکسي گلس با رنگ هاي مختلف ليزر مي شود.
حروف برجسته چلنيومي، گرد و خاک را به خود نمي گيرد و با گذر زمان رنگ آن ثابت مي ماند و دچار زنگ زدگي نيز نمي شود.
 
تابلو چلنيوم تبريز
تابلو چلنيوم از چه بخش هايي تشکيل مي شود؟
تابلو چلنيوم تبريز ويژگي هاي ممتازي دارد که محبوبيت آن را در بازار تابلوسازي، افزايش داده است و اين ويژگي ها، بر اساس اجزا و بخش هاي مختلف تابلو چلنيوم، ايجاد مي شود که به شرح زير است:
    لبه چلنيوم، اين بخش از حروف برجسته، نوار اسفنجي دارد که اين ويژگي از ورود آب و گرد و خاک به داخل حروف جلوگيري مي کند و علاوه بر حفظ ظاهر زيبا و تميزي آن، از صدمه به سيستم برق داخل حروف نيز جلوگيري مي کند.
    طلق پلکسي، قسمتي که باعث مي شود نور به صورت يکنواخت در همه جاي حروف پخش شود.
    لامپ smd، اين لامپ ها در داخل حروف برجسته قرار داده مي شود، البته لازم به ذکر است که تابلو چلنيومي بدون نورپردازي هم به کار مي رود، اما غالب تابلوهاي چلنيومي نورپردازي دارند.
    ورق pvc: که به عنوان زمينه اي براي اتصال لامپ هاي smd به کار مي رود.
    ترانس برق: که همان منبع تغذيه است و براي تبديل برق شهري به 12 ولت کاربرد دارد.
    براي ساخت تابلو چلنيوم، ابتدا ورق pvc بر روي تابلو پيچ مي شود، سپس لامپ ها به زمينه متصل شده و سيم ها به پشت تابلو برده مي شود. بعد از آن، حروف بر روي ورق pvc نصب شده و منبع تغذيه نيز در پشت تابلو قرار مي گيرد.
 
 حروف برجسته چلنيوم در تابلوسازي تبريز
ويژگي هاي ممتاز تابلو چلنيوم چيست؟
    تابلو چلنيوم قابليت شستشو دارد.
    داراي رنگ بندي و طراحي بسيار متنوع است.
    بسيار ماندگار و بادوام است.
    در هر ابعاد و اندازه براي سطوح مختلف توليد مي شود.
   نوردهي زيبا و چشمگير دارد.
   جذابيت بصري بالايي دارد.
    جنس آن مرغوب بوده و در برابر رطوبت و اکسيد شدن مقاوم است و زنگ نمي زند.
    ميزان مصرف برق آن کم است.

انواع تابلو چلنيوم تبريز که در تابلوسازي الماس طراحي و توليد مي شود.
    تابلو چلنيوم يک رويه و دورويه
    چلنيوم الماسي
    ميرور ( آينه اي ) با لبه استيل و لبه طلايي
تابلو الماس تبريز با حدود يک دهه سابقه درخشان، داراي مجوزها و گواهي هاي قانوني براي فعاليت در زمينه تابلوسازي و تبليغات، مجموعه اي کامل و پيشرفته و حرفه اي است، که با بهره گيري از جديد ترين و پيشرفته ترين تجهيزات و دستگاه ها و نوين ترين تکنيک ها، در زمينه تبليغات و طراحي و توليد انواع تابلوهاي تبليغاتي و تابلو سر درب و بيلبورد و ... خدمات خود را به تمام شهرهاي شمال غرب ايران ارائه مي دهد.
در تابلوسازي تبريز، حروف چلنيومي بر روي نماي کامپوزيت، نماي ترمووود، و يا تابلو زمينه پولکي و ... نصب و اجرا مي شود.

تابلو چلنيومي با نماي ترمووود
يکي از زمينه هايي که براي ساخت تابلو چلنيومي مورد استفاده قرار مي گيرد، زمينه ترمووود است، که نماي چوبي به تابلو مي دهد.
 
 نماي ترمووود
ترمووود در واقع روشي براي نيم سوز کردن چوب است، تا مقاومت آن را در برابر عوامل محيطي افزايش دهد و براي اولين بار توسط کشور فنلاند به کار گرفته شده است؛ در اين روش چوب را با حرارت بسيار بالا در بخار آب خشک مي کنند.
اين نوع چوب ها براي نقاشي، حکاکي و طرح زني، تبليغات و تابلو سازي و ... به کار مي رود. تابلوهايي که اين گونه توليد مي شود، به نام تابلو ترموود مشهورند.
اين نوع چوب علاوه بر دوام و مقاومت بالا، ضد قارچ و ضد حشره بوده، امکان رنگ آميزي بر روي آن وجود دارد سبک و مقاوم است، پوسيده نشده و يک نوع عايق حرارتي محسوب مي شود و هيچ گونه ماده شيميايي در ساخت آن به کار نرفته است.
تابلو ترموود غالبا از چوب کاج توليد مي شود، معمولا اين تابلوها به رنگ طبيعي چوب طراحي مي شوند.

تابلو چلنيوم نماي کامپوزيت تبريز
کامپوزيت، ورق هاي ساخته شده از آلومينيوم و پلي اتيلن است، به اين صورت که يک ورق پلي اتيلن بين دو ورق آلومينيومي قرار مي گيرد و براي افزايش مقاومت آن از پوشش هايي مانند چسب، PVDF، پوشش نايلوني و چسب عايق، رنگ پلي استر و ... استقاده مي شود. از کامپوزيت براي نصب حروف برجسته مانند حروف چلنيومي استفاده مي شود.
 
 نماي کامپوزيت تبريز
تابلو استيل در تابلوسازي تبريز
تابلو استيل، با مقاومت بالا و ظاهر زيبا با جذابيت ذاتي بدون نياز به رنگ، ضد زنگ و ضد خوردگي است.
تابلو استيل، ظاهري لوکس و آنتيک دارد و در سايز و ابعاد و طرح هاي مختلف، جهت توليد حروف برجسته به سه صورت استيل مات، براق و خش دار، توسط ليزر و واتر جت برش مي خورد.
حروف برجسته استيل، مناسب برا ي شرايط جوي مرطوب و شرجي مانند شهر هاي ساحلي بوده دوام بسيار بالايي دارد.

تابلو پلاستيک در تابلوسازي الماس
تابلو حروف برجسته، براي اولين بار از جنس نئو پلاستيک ساخته شد.
زوار حروف نئو پلاستيک برخلاف چلنيوم که از جنس آلومينيوم و پلکسي گلس است، از پلاستيک ساخته شده است. اين تابلوها نيز به وسيله لامپ هاي اس. ام. دي نور پردازي مي شوند؛ پيش از اين، از لامپ هاي مهتابي براي نور پردازي اين تابلو ها استفاده مي شد. بر خلاف چلنيوم که نور از سطح تابيده مي شود، در حروف نئو پلاستيک، نور هم از سطح، هم از زوايا و کناره ها و هم از شکاف ها تابيده مي شود.
 
 تابلو چلنيوم